Kultakeskus Oy- Kakkuottimet, Tapio Wirkkala. Jaloteräs
Kultakeskus Oykultakeskus oy teräs aterimet kakkuottimet sarja lahjapakkauksessa lahja hää kihla vuosipäivä yrityslahja liikelahja
Kultakeskus Oy- TAPIO WIRKKALA Kakkuottimet
Lahjalaatikko sisältää parin teräksisiä kakkuottimia. Muotoilultaan moderni, kokonaan teräksestä valmistettu Tapio -kakkuotinsetti sisältää kakkuveitsen ja kakkuhaarukan. Ottimilla kakun leikkaaminen ja tarjoilu onnistuu helposti. Ottimet toimitetaan Kultakeskuksen rasiassa.
Tapio Wirkkala salaattiottimet on valmistettu ruostumattomastateräksestä.
Suomalainen tuote arvostettu lahja vaikka ylioppilaslahjaksi tai yritysklahjaksi.
Kakkuottimet toimitetaan upeassa mustassa lahjapaketissa.
Valmistaja: Kultakeskus
Laji: Kakkuottimet
Kappaletta: Pari
Materiaali: Teräs
Väri: Teräs kiiltävä
Ottimien pituus: 240mm
Ottimien leveys: 80mm
Suunnittelija: Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala teräksiset jälkiruokaaterimet lahjapakkauksessa!
Tapio on akateemikko Tapio Wirkkalan nimikkosarja. Sarja julkistettiin 1958 Brysselin Maailmannäyttelyssä, missä se valittiin Koti vuonna 2000 –esineistöön. Tapio on edelleen moderni, nuorekas vaihtoehto perinteisille ruokailuvälineille. Tapio-sarja on ilmestynyt alunperin hopeisena, mutta Kultakeskus on tuonut rakastetun malliston saataville myös teräksisenä.
Aterimet on pakattu tyylikkääseen lahjapakkaukseen. Aterinsetti sisältää kuusi kappaletta jälkiruokahaarukkaa sekä kuusi kappaletta jälkiruokaveistä.