Kohinoor- Timanttikorvakorut

Kohinoor- Timanttikorvakorut

1 679,00 €
sis. 25.5 % ALV
Varastossa
kohinoor sormus keltakulta kultakorvakorut timantti timanttikorvakorut häät kihlat lahja joulu
SKU: KOH-
Mallinumero: 144-939v-30
Tuotetunniste: 6420268180551

Kohinoor- Timanttikorvakorut


Nämä Kohinoorin Timanttikorvakorut hehkuu ajatonta tyylikkyyttä. Klassiset yksikiviset korvakorut, joita koristaa 0,15 ct H/VS timantit. Tässä mallissa vain 4 krappia. Design Assi Arnimaa. 

Kohinoor-timanttikorut ovat kierrätyskultaa ja niissä käytetään tarkasti valikoituja, laadukkaita timantteja ja jalokiviä. Hämeenlinnassa suunnitelluille ja valmistetuille Kohinoor-timanttikoruille on myönnetty Avainlippu ja Design from Finland -tunnukset osoituksena suomalaisesta työstä ja muotoilusta. Timanttikorun mukana tulee aitoustodistus ja Kohinoor-kotelo.

Tuotemerkkinä Kohinoor on varmasti tuttu kaikille. Kohinoorin matka on alkanut jo 1960 -luvulla ja kultaseppien ammattitaitoa on vaalittu ylpeydellä matkan alusta saakka. Kohinoor korut on suunniteltu ja valmistettu kestämään vuosikymmeniä. Kultaseppien ammattiylpeytyy kuuluu myös vastuullisuus, kaikki Kohinoor korut valmistetaan kierrätyskullasta ja niiden timantit on tarkasti valittuja. Kohinoor -timanttikoruille onkin myönnetty Avainlippu ja Design from Finland- tunnukset osoituksena suomalaisesta työstä ja muotoilusta.

Ominaisuudet:

  • Tuotenumero: 144-939v-30
  • Tuotemerkki: Kohinoor
  • Materiaali: 14 karaatin valkokulta (585/1000)
  • Timantit: 2 x 0,14ct H/Si
  • Suunnittelija: Assi Arnimaa

korut on suunniteltu ja valmistettu Suomessa. 



- Kohinoor kihlasormukset valmistaa Kultakeskus Oy



Tämä erityinen sormus on myös oiva valinta minimalistille!





Arvostellaksesi tuotteen sinun pitää kirjautua sisään.
Ihanteelliset yhdistelmät